Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kučeráček

15. 2. 2008

O nás
Mateřské centrum Kučeráček jsme založily jako občanské sdružení 20.1.2008. Naším hlavním cílem je vytvořit v Kučerově fungující Mateřské centrum, kde se budou scházek maminky na MD se svými dětmi, které se zde setkají se svými vrstevníky ještě dřív než začnou chodit do mateřské školy. Setkávání v MC umožňuje maminkám vyjít z izolace a zničujícího stereotypu, kam se celodenní péčí o dítě dostávají. Také zde mohou nalézt nové přátele a společně trávit chvíle se svými dětmi.

Do aktivit centra se není potřeba předem přihlašovat, doba pobytu v centru závisí na chuti maminky a dítěte a je omezena pouze provozní dobou centra. S sebou je nutné si přinést pouze přezůvky pro sebe a dítě, popř. i malou svačinku.
Časem bychom se chtěly zaměřit i na starší děti a to založením zájmových kroužků, o které by měli zájem.

I nadále budeme organizovat akce pro děti, které pořádáme společně s hasiči (karneval, pálení čarodějnic, dětský den atd.). Tato spolupráce je úspěšná, a proto v ní chceme i nadále pokračovat.

Motto: Rodina je rodina! Rodinné zázemí a vzpomínky na pěkné chvíle strávené s rodiči, sourozenci i prarodiči nic nenahradí.Jak se stát členem MC:
Členem občanského sdružení Kučeráček  může být fyzická nebo právnická osoba, která souhlasí s jeho stanovami a po vyplnění přihlášky ke členství. Každý člen má právo se podílet na činnosti centra a být volen do jeho výkonného orgánu. Člen je povinen řídit se stanovami mateřského centra. Členský příspěvek činí 200,– Kč na rok.

Mateřské centrum potřebuje také vaši pomoc
Pokud Vás naše činnost zajímá a chcete nás podpořit, můžete se stát členem Kučeráčku, nebo můžete přispět sponzorským darem (vybavení MC, výtvarný materiál, aktivity (dětské dny) .  

Veškerá činnost i vybavení MC jsou financovány za pomoci darů, členských příspěvků, sponzorských darů, vstupného, pomocí grantů a dotací.